Математичнi моделi перестрахування
DOI:
https://doi.org/10.18523/2617-70803202031-37Ключові слова:
математичне моделювання, перестрахування, актуарна математикаАнотація
Страхування передбачає фiнансову безпеку та захист незалежностi особи, що застраховується. Принципи його досить простi: страхування захищає iнвестицiї, життя та майно. Ви регулярно сплачуєте певну суму грошей в обмiн на гарантiю, що у разi непередбачених обставин (нещасний випадок, хвороба, смерть, пошкодження майна) страхова компанiя захистить вас у виглядi фiнансової компенсацiї.
Перестрахування в свою чергу досить суттєво впливає на забезпечення фiнансової стiйкостi страховика, оскiльки по кожному з видiв страхування iснує ймовiрнiсть великих та дуже великих ризикiв, якi одна страхова компанiя не може повнiстю взяти на себе. У разi портфеля iз дуже великими ризиками компанiя може обмежити їх прийняття або вiддати частину у перестрахуваннi. Обрання шляху цiлком залежить вiд полiтики компанiї та виду страхування.
У цiй роботi розглянуто основнi типи перестрахування та їх математичнi моделi. Проведено аналiз ймовiрностi банкрутства та оптимальностi використання того чи iншого типiв перестрахування.
Також наведено декiлька прикладiв та основних результатiв дослiджень цiєї теми. Сьогоднi страхова iндустрiя активно набуває популярностi як в Українi, так i в усьому свiтi. Вiдповiдно за великої конкуренцiї кожен страховик бажає отримати максимальний прибуток за мiнiмальних зусиль.
Посилання
- Matematicheskiy analiz riskov v strahovanii (Rossijskij yuridicheskij izdatelskij dom, Moskva, 1994).
- R. Kaas, M. Goovaerts, J. Dhaene and M. Denuit, Modern Actuarial Risk Theory Using R (Kluwer Academic Publishers, Dordrecht, 2008).
- B. V. Norkin, “Matematicheskije modeli optimizatsii strahovogo dela”, Kibernetika i sistemnyj analiz. 1, 128–145 (2011).
- L. G. Skamai, Strahuvannya (2014). Retrieved from https://stud.com.ua/51574/strahova_sprava/perestrahuvannya_metodi_formi_yogo_zdiysnennya.
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2021 Tetyana Zhuk
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з такими умовами:
а) Автори зберігають за собою авторські права на твір на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License CC BY 4.0, котра дозволяє іншим особам вільно поширювати (копіювати і розповсюджувати матеріал у будь-якому вигляді чи форматі) та змінювати (міксувати, трансформувати, і брати матеріал за основу для будь-яких цілей, навіть комерційних) опублікований твір на умовах зазначення авторства.
б) Журнал дозволяє автору (авторам) зберігати авторські права без обмежень.
в) Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо поширення твору (наприклад, розміщувати роботу в електронному репозитарії), за умови збереження посилання на його першу публікацію. (Див. Політика Самоархівування)
г) Політика журналу дозволяє розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у репозитаріях) тексту статті, як до подання його до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).