Про деякi застосування керованих випадкових полiв з локальною структурою взаємодiї
DOI:
https://doi.org/10.18523/2617-70807202417-23Ключові слова:
керованi випадковi поля, локальна взаємодiя, оптимальнi стратегiїАнотація
У статтi розглянуто керованi випадковi поля з локальною структурою взаємодiї та їхнi застосування. Основну увагу придiлено питанням застосування оптимального керування випадковими системами на графах, зокрема в аналiзi ризику катастроф, моделюваннi соцiальних мереж та психометричному мережевому аналiзi. Описано математичнi пiдходи, що дозволяють формалiзувати та вирiшувати задачi стохастичної оптимiзацiї в таких системах. Результати роботи можуть бути застосованi в економiцi, кiбербезпецi, соцiальних науках та iнших сферах.
Посилання
- R. K. Chornei, H. Daduna, and P. S. Knopov, Control of Spatially Structured Random Processes and Random Fields with Applications (Springer Science + Business Media, Inc., 2006).
- N. B. Vasilyev, in: R. L. Dobrushinand, V. I. Kryukov and, A. L. Toom, eds., Locally Interacting Systems and Their Application in Biology, Lecture Notes in Mathematics (Springer Verlag, 1978), pp. 99–112.
- O. O. Haivoronskyy, Yu. M. Ermoliev, P. S. Knopov, and V. I. Norkin, Cybernetics and Systems Analysis. 51 (1), 85–95 (2015).
- E. L. Ogburn, I. Shpitser, and Y. Lee, J. R. Stat. Soc. Ser. A Stat. Soc. 183 (4), 1659–1676 (2020).
- D. Borsboom, M. K. Deserno, M. Rhemtulla, S. Epskamp, E. I. Fried, R. J. McNally, D. J. Robinaugh, M. Perugini, J. Dalege, G. Costantini, A.-M. Isvoranu, A. C. Wysocki, C. D. van Borkulo, R. van Bork, and L. J. Waldorp, Nature Reviews Methods Primers. 1 (1), 1–18 (2021).
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2024 R. Chornei

Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з такими умовами:
а) Автори зберігають за собою авторські права на твір на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License CC BY 4.0, котра дозволяє іншим особам вільно поширювати (копіювати і розповсюджувати матеріал у будь-якому вигляді чи форматі) та змінювати (міксувати, трансформувати, і брати матеріал за основу для будь-яких цілей, навіть комерційних) опублікований твір на умовах зазначення авторства.
б) Журнал дозволяє автору (авторам) зберігати авторські права без обмежень.
в) Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо поширення твору (наприклад, розміщувати роботу в електронному репозитарії), за умови збереження посилання на його першу публікацію. (Див. Політика Самоархівування)
г) Політика журналу дозволяє розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у репозитаріях) тексту статті, як до подання його до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).